->
rozšířené vyhledávání
Další projekty
AZ CD-D 1.5.4
info + download
PROGRAMY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
HRY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
Lokace: az-cestiny.wz.cz projekty enemy territory bindování
Enemy Territory projekt

Enemy Territory projekt

Enemy Territory - Bindování
Základ bindování
Nejdříve, co znamená bindovat. Je to vlastně přiřazení nějaké funkce na klávesu. V podsatě můžete na každou klávesu nabindovat cokoliv. Od pohybu, přes změnu jména až po složitější skripty. v tomto článku si však ukážeme jednoduché bindy a připíšu sem seznam jmen kláves a některé příkazy, které jdou bindovat. Binduje se podle tohoto vzorce (předpokládám, že to píšete do cfg - jak jej vytvořit naleznete příště v tomto textu)
Slovíčko "BIND" uvozuje v configu, že bude následovat nabindování. Klavesa naznacuje, na jakou klavesu budete bindova, jak jinak... Prikaz je vec, ktera se provede po zmacknuti klavesy (např. +moveup - skok) Je to jednoduché že? Tak si nabindujeme naše jméno. Řekněme že normálně máte nastavené jméno a během hy ho chcete změnit. To lze jednoduchým bindem Bind x "name Jenik" //Po zmáčknutí písmene x, se nám změní jméno na Jenik. změnu jména dělá příkaz name. Bindy můžeme seskupovat dohromady. Například když máme vypnuté zobrazování zbraně (cg_drawgun "0") a chceme, poté co vytáhneme granát, zobrazit zbraň, abysme viděli, jestli skutečně zbraň držíme. Mezi příkazy se píše středník ( ; ) Bind x "weaponbank4; cg_drawgun "1" //Po zmáčknutí x (nebo klávesy na které máte granát) se vytáhne granát a zobrazí se. Jak na vlastní Autoexec
Další ze série krákých článků. Minule jsem naťukl zapisování do configu, nebo autoexecu. Config je soubor, kde si upravujete grafiku, všemožná nastavení (HUD, etpro, problematika připojení apod.), bindy či scripty. Ale co vlastně je ten conig? To je jednoduchý soubor, který se po spuštění hry načte a hru podle nastavení v něm zapsaných přizpůsobí. Nyní si vytvoříme svůj config. Oevřete textový dokument a uložte jej jako "Autoexec.txt". Nyní změňte koncovku na cfg, takže budete mít soubor Autoexec.cfg. Samozřejmě se může jmenovat i jinak, ovšem pakliže se jmenuje autoexec, tak se bude spouštět automaticky (kromě Gamezone, který ho snad potlačí, nebo nevim proč se automaticky nenačte) (Autoexec se i na Gamezone načítal (hlášky, různá nastavení, ..., ale jméno si servery Gamezone nebrali z configu, ale podle uživatelského jména na Gamezone. Jak to bude na Gamepark.cz, nástupci Allstar Gamezone se uvidí časem - pozn. Webmaster). Jestli ho pojmenujete například Pepa.cfg, musíte ve hře zadat do konzole (spouští se středníkem) "/exec pepa.cfg". Tento příkaz vám načte config. Ovšem aby se opravdu conig načetl musíte jej mít ve složkách etmain a etpro. Teď již máme config vytvořený a pojmenovaný. Ale co dál? Nyní si začneme nastavovat hru. Již jsem napsal, co všechno se zde nastavuje a protože je toho hodně tak bych doporučoval mít v cfg nějaký systém - příkazy ke grafice psát k sobě, přískazy k etpro psát k sobě a podobně. Příkazy se do configu zapisují tvarem seta:
Seta udává, že se jedná o nějaký cvar (tudíž o příkaz) nastavení. Příkaz oznamuje, co se bude měnit (např. cg_drawgun, cl_maxpackets) Parametr nastavuje jakou hodnotu bude mít příkaz. Udává se většinou v 0,1,2. (například cg_drawgun 0) Výsledný kód bude vypadat takto: seta cg_drawgun 0 (nebude se vám zobrazovat zbraň) Doporučuji dělat si do configu poznámky, abyste věděli, co jaký cvar znamená, protože jestli jste jako já, tak si to brzy nebudete pamatovat :D Poznámka se dělá tak, že před daný text dáte lomítka - "//" seta cg_drawgun 0 //poznámka o cvaru :) Bindování kláves
Dnes jsem se snažil něco vymyslet ale bohužel nic moc…Tak jsem aspoň sehnal seznam kláves které můžete bindovat. Pakliže u klávesy ve druhém sloupečku nic není, znamená to, že klávesa se do configu zadává tak jak je v prvním sloupci Např: Bind a "+moveleft" // po zmáčknutí "A" se budete pohybovat do leva.
Snad vám tyto článečky pomáhají a pokud bude dotaz, tak mi klidně napište. ;-)
AZ Počítačové systémy
© 2002-2009 AZ Počítačové systémy, všechna práva vyhrazena.
O nás | Kontakt | Mapa stránky | Všeobecné podmínky