->
rozšířené vyhledávání
Další projekty
AZ CD-D 1.5.4
info + download
PROGRAMY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
HRY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
Lokace: az-cestiny.wz.cz projekty enemy territory lamy
Enemy Territory projekt

Enemy Territory projekt

Enemy Territory - Lamy
Na tento článek jsem narazil na internetu. Sice byl spjat se (skvělou) hrou Doom 2,
ale myslím, že lze zařadit i do ET. Věci co se týkají specificky D2 jsem přestylizoval 
na ET. Ačkoliv je to psané v 1. osobě, nepsal jsem to já, nýbrž autor těchto stránek 
http://doom.kelvinet.cz Stránka se otevře v novém okně
Úvodem: Možná se vám někdy stalo, že vás nebo někoho jiného někdo nazval lamou. Kam zařadit tento výraz? Je připodobnění k jihoamerické koze pochvala či mírná nadávka? Zde jsem o tomto fenoménu něco napsal. lamy Lama je člověk v nějakém oboru začínající, nešikovný, hloupě se ptající apod. Abyste někoho mohli označit za lamu, měli by jste v oboru být alespoň o bod lepší. Či to alespoň chytře předstírat. S tímto pojmenováním se nejčastěji setkáte ve světě počítačů. Úplně nejvíce v diskuzích s počítačovými tématy.
Lama v ET: Člověk co si právě nainstaloval Et, přihlásil se na gamezone nacupital do hry1 s úsudkem, že když hraje CSko, tak přece v ET každého rozseká. Chyba. Většinou než zjistí co se děje, tak jsou pláže Sewal Battery potaženy červeným kobercem (pokud hraje za Allies). Aby se hráč dostal z označení lama, musí trénovat a zlepšovat se. A porážet lamy.
Další lamoviny: Samotné slovo lama, jak ho chápeme v tomto kontextu vzniklo zkomolením anglického "lamer". Slovo lamer má tyto významy: chromý, kulhavý, neuspokojivý, nepřesvědčivý, zmrzačený, smolař, atd... Asi ještě znáte další význam slova lama. Je jím velbloudovitý sudokopytník z Jižní Ameriky. To dovoluje zaměňování a prolínání významů a vznik zajímavých složených výrazů. (hraješ jak lama vykuňa apod.) Čeština je velice bohatý a vynalézavý jazyk a další zajímavé výrazy na sebe nenechaly dlouho čekat. Já jsem za tři roky zachytil tyto krásné výrazy: Lamaismus - Myšlení lam. Charakteristické nešikovné chování či zvrhlý způsob života. Lamerka - 1) Příslušnice něžného pohlaví s lamaistickými sklony. 2) Starší součástka v počítači. Laminát - Něco jako lama. Jen takové hrubší. Laminátor - Fakt drsná lama. Podobné slovu terminátor ;-). Lamičky - mladší lamy nebo nově se někde objevivší. Slovo lama podle mého názoru není žádná nadávka. Já tak oslovuji spoustu lidí prostě jen tak ze zvyku. Někteří lidé na to však mohou být trošku hákliví.
Informace o lamě zvířeti: Řád: sudokopytníci (Artiodactyla) Čeleď: velbloudovití (Camelidae) Velikost: výška 110 - 120 cm Váha: 130 - 150 kg Počet mláďat: 1 Výskyt: andských náhorních plošinách Jižní Ameriky Potrava: rostlinná - traviny Aktivita: denní. Takže v noci asi chrápe jak lama. Způsob života: žije v malých stádech lama
Informace o lamě člověku: Řád: homo (Satan je lichokopytník) Čeleď: sapiens Výška: 100 - 220 cm Váha: 40 - 150 kg Počet mláďat: 1 a více Výskyt: domácí zvíře na kolejích, školách, počítačových pracovištích Potrava: alkohol a stopové množství dalších látek Aktivita: bohudík většinou nulová Způsob života: žije v malých stádech (pozor na více lam najednou) Qwei: Dodatek k dnešním dobám: Doufám, že každý pochopil, kdo to lama je. V dnešní době se ale většinou slovo lama začalo používat v případech, kdy například někoho trefíte dobře panzou a on vám začne nadávat do lam. Myslím si, že z oho si nic dělat nemusíte, protože panzerfaust je součást hry (stejně jako motar apod) a on vám nadává pravděpodobně z toho důvodu, že vy to umíte a on ne :) Jinak jsou věci, co se například na publiku nedělají jako je spawn killing apodobně. Ovšem i na to se musí nahlížet jinak, protože takika spawnkilingu se často provádí při zápasech. Publik je od toho aby si lidi zahráli a tak by měli mít šanci vyběhnout aspoň z toho spawnu. Narozdíl od spawn killingu je podle mě například 1 panza na tým o 7-12 lidech v pořádku. Nemá smysl brát ale těžké zbraně při hře, kdy hraje málo hráčů.
AZ Počítačové systémy
© 2002-2009 AZ Počítačové systémy, všechna práva vyhrazena.
O nás | Kontakt | Mapa stránky | Všeobecné podmínky