->
rozšířené vyhledávání
Další projekty
AZ CD-D 1.5.4
info + download
PROGRAMY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
HRY #  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z
Lokace: az-cestiny.wz.cz projekty windows xp přizpůsobení vzhledu
Windows XP projekt

Windows XP projekt

Přizpůsobení vzhledu
XPéčka používají základně schéma zvané Lune. Lune je tedy styl vykreslování
okne a různé další grafické vlastnosti. Lune se vyskytuje celkem ve třech barevných
variacích:
Modrá (standartní): Modré schéma Lune
Stříbrná: Stříbrné schéma Lune
Olivově zelená: Olivově zelené schéma Lune
Pokud by někomu Lune nevyhovovalo, může použít Standartní nastavení Windows. Ovšem vzhled Lune je oproti němu opravdu hezčí, ale záleží na vkusu a nároku na počítač.
Standartní vzhled systému Windows: Standartní vzhled systému Windows
Nyní si přizpůsobíme systém výkonu počítače tak, abychom dosáhli dobrého poměru kvalita / náročnost ;-) Klikneme pravým tlačítkem na plochu (mimo ikony, pokud není na kliknutí místo, je dobré uvažovat o snížení počtu ikon na ploše ;-).) V okně Vlastnosti klikneme na záložku Vzhled, kde můžeme nastavit barevnou variantu pro Lune nebo přepnout na Klasicné zobrazení. Klikněte na tlačítko Efekty a odškrtněte všechna zatržítka. Tím ušetříte poměrně dost systémový prostředků.
Další možností jak plně nastavit vzhled systému, aby odpovídal vzhledu předchozích verzí, nám stačí jedno kliknutí. V dialogu Zobrazení - vlastnosti otevřeme záložku motivy. V seznamu vybereme položku Klasické zobrazení a klikneme na Ok. Počkáme, až Windows přenastaví vzhled. Okna okamžitě změní barvu pozadí z XP na 2000, aktuální tapeta plochy se skryje a barva plochy bude modrá. Zmení se také vzhled hlavního panelu, ale styl nabídky Start zůstane stejný. Nabídku Start můžeme také přizpůsobit vzhledu Windows 2000. Klikneme pravým tlačítkem na tlačítko Start a vybereme možnost Vlastnosti. V otevřeném dialogu přepneme zatržítko Klasická nabídka Start a kliknutím na tlačítko Vlastní si můžeme ještě pár volitelných položek upravit sami.
AZ Počítačové systémy
© 2002-2009 AZ Počítačové systémy, všechna práva vyhrazena.
O nás | Kontakt | Mapa stránky | Všeobecné podmínky